Barcode: 3279231505012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait entier 69%, riz de camargue 11,5%, crème, sucre, infusion de gousses de vanille - fève tonka poudre (lait), cannelle poudre 0,10%. Traces éventuelles de fruits à coque, d'oeufs et de céréales contenant du gluten.
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Oppo Healthy Ice Cream,Colombian Chocolate & Hazelnut 500ML
Oppo
C NOVA 4
Strawberry Cheesecake
oppo
C NOVA 4
Oppo Raspberry & Vanilla
Oppo
B NOVA 4
Colombian chocolate and hazelnut
Oppo
C NOVA 4
Creme glacée à la vanille
B NOVA 4
Strawberry Cheesecake
Oppo
A NOVA 4
Oppo salted caramel
C NOVA 4
Oppo Healthy Ice Cream,Madagascan Vanilla 500ML
Oppo
C NOVA 4
Oppo Raspberry & vanilla
Oppo Brothers
C
Cookies & cream
Oppo
A NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough
Oppo
NOVA 4
Salted Caramel biscuit Crunch
Oppo
C