Barcode: 3413160100119
Riz au lait - Coco
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 6.8 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait de coco 72% (eau de coco* 32%, extrait de noix de coco 26%, eau), eau, sucre", riz rond* 7%, farine de riz 1%, épaississant: farine de graines de caroube.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture de fraise
Maribel
D NOVA 4
Roasted Vegetables
Wegmans
NOVA 3
Marmelade - Fruchtaufstrich Erdbeere
Maribel
D NOVA 4
Nudeln, Spaghetti
Villa Gusto
A NOVA 1
Aprikose nimm's leicht
Tante Klara
C NOVA 4
Schwarze Johannisbeer Konfitüre
Tante Klara
C
Bio Linsen rot
Bio Sonne
NOVA 1
75% Aprikose Konfiture
Deluxe
D NOVA 4
Tomatenmark
200g, Villa Gusto
C NOVA 3
SONNENGEREIFTE TOMATEN
Villa Gusto, passierte
B
K-Konfitüre Kirsche Ciliegie
Maribel
D NOVA 4
Pillows goût chocolat
Crownfield
D NOVA 4