Barcode: 3278699500034
Riz au lait saveur vanille
by Malo
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
label rouge
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 13.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_lait_ 79,8 %, sucre, riz 8,4 %, protéines de _lait_, arôme.
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Vanilla Ice Cream
Yeo Valley
C NOVA 3
Nanuk malina a broskev
Tesco
C NOVA 4
Panera Bread, Strawberry Rhubarb Mini Cake
Panera Bread
D
Dairy Queen, Pumpkin Pie Blizzard, Mini
Dairy Queen
E
PF Chang's, Chocolate Dome
PF Chang's
E
Sea salted caramel icecream
Yeo Valley
D NOVA 4
Frozen kefir
Yeo Valley
NOVA 4
Mint Choc Chip Ice Cream
Yeo Valley
C NOVA 3
Hazelnut & Chocolate Ice Cream
Farmfoods
D NOVA 4
Baskin Robbins, Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
D
Cocoa Pudding
Tesco
C NOVA 4
Lemon & Lime Pops
Franco's Ices
C NOVA 4