Barcode: 3023290036716
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 142.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 25.4 g |
| of which sugars | 15.7 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait entier 70,3%.sirop de glucose. Riz10%.eau.sucre.poudre de lait écrémé. Sel. Arôme naturel de vanille. Rocou
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Cacaomousse
Danone
B NOVA 4 Eco-Score E
Brassie fraise
chergui
C NOVA 3 Eco-Score B
Norvegia lettost, 16% fert
NORVEGIA
D NOVA 3 Eco-Score C
Parmigiano Reggiano
REWE Bio
Eco-Score C
بروتين فراولة
الشركة
A NOVA 4 Eco-Score B
Cypriot Halloumi
Emporium
D NOVA 3 Eco-Score C
Dessert gourmand chocolat
Chergilui
NOVA 4
Harzer Käse
Harzinger
A Eco-Score D
Brassé Ananas
CHERGUI
C NOVA 3 Eco-Score A
Miree - Paprika-Chili
Karwendel,Miree
D NOVA 4
Half & half
Great value
D NOVA 1 Eco-Score B
Le gourmand
Chergui
C NOVA 3 Eco-Score B