Barcode: 3279231500000
Riz au Lait Vanille de Madagascar 2 x 160g
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
low or no salt
no added salt
eleveurs laitiers de france
fabrique en laiterie industrielle
la qualite 100 bonheur depuis 1952
Categories
Available in
belgium, france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 6.5 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Lait_ entier 69%, riz de Camargue 11,5%, _crème_, sucre, infusion de gousses de vanille - fève tonka poudre (_lait_)
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Peppermint Stick Ice Cream
Brigham’s
E NOVA 4
Transformer Hershey's Ice Cream Blast Ice Cream Bar
Autobut
C NOVA 4
Red Velvet Dessert Cake, Red Velvet
Dierbergs bakehouse
E NOVA 4
Cinnabon
Cinnabon
C NOVA 4
SNACK PACK Chocolate Lovers
C NOVA 4
SNACK PACK Squeez N Go Pudding Pouch Club Pack Chocolate, 12 OZ
C NOVA 4
Snack Pack Chocolate Naturals Pudding Cups, 6 Count
C NOVA 4
Snack Pack Vanilla Naturals Pudding Cups, 6 Count
C NOVA 4
Ice Pops, Wacky Watermelon
Hershey's
C NOVA 4
Lil Blue Panda
Hersheys
NOVA 4
Ice Cream, Vanilla
Brigham's Inc.
E NOVA 4
Dairy free pudding snack
D NOVA 4