Barcode: 20008703
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Golden Sun BASMATI SÉLECTION Le riz Basmati sélection est originaire des pentes de l'Himalaya. Son grain long et effilé, sa blancheur et son arôme incomparables en font l'un des riz les plus savoureux au monde.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crispy Fried Onions
Sun Dip
C NOVA 3
Flavored Blended Juice Beverage
Crystal Geyser Water Company
C NOVA 4
Microwaveable Organic Asparagus
Fresh Organic
A NOVA 3
Swedish Pancake Mix
Lars Own
NOVA 3
Crystal geyser, juice squeeze, blended juice beverage, passion fruit & mango
Crystal Geyser, Crystal Geyser Water Company
B NOVA 4
Crystal geyser, juice squeeze, juice beverage, mountain raspberry
Crystal Geyser, Crystal Geyser Water Company
C NOVA 1
Hamburger buns
C NOVA 4
Microwaveable Organic Sweet Potatoes
Green Thumb Produce
C NOVA 3
Microwaveble Organic California Blend
Fresh Organic Produce
B NOVA 3
Microwaveable organic fingerling potato with rosemary
B NOVA 3
Microwaveable Organic Baby Broccoli
Green Thumb Produce
A NOVA 3
Crystal geyser juice squeeze, wild berry flavored blended juice beverage
Crystal Geyser, Crystal Geyser Water Company
C NOVA 4