Barcode: 26019284
Riz Basmati
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
certified by ecocert
eu organic
non eu agriculture
fr bio 01
green dot
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
riz long de qualité supérieure issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Black beans
A NOVA 3
Low sodium garbanzo beans
A NOVA 4
Diced beets
A NOVA 3
Dark red kidney beans
A NOVA 4
Shoestring beets
A NOVA 3
Low sodium dark red kidney beans
A NOVA 4
Black-eye peas
B NOVA 3
Whole kernel corn
C NOVA 3
Whole kernel corn
B NOVA 3
Sliced beets
A NOVA 3
Garbanzo beans
A NOVA 4
Chili beans
A NOVA 4