Barcode: 3222472559276
Riz basmati
by Casino Bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
agriculture pakistan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz Basmati
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Purée pomme
Biocoop
A NOVA 1
Velouté légumes verts
Biocoop
B NOVA 3
Pain libanais
PAIN DU SOLEIL
B NOVA 4
Velouté légumes variés du potager 1L
Biocoop
C NOVA 3
Jus d'orange
Biocoop
C NOVA 1
Purée pomme banane
Biocoop
A NOVA 1
Confiture framboise extra
Biocoop
D NOVA 4
Pita Blanche Classique
Pain Du Soleil
C NOVA 4
Quinoa France
Biocoop
A NOVA 1
Pain du Soleil
C NOVA 4
Ratatouille
Biocoop
B NOVA 3
Confiture abricot extra
Biocoop
D NOVA 1