Barcode: 3663859000538
Riz basmati
by Épicerise
Labels
green dot
packaged in france
superior quality
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 80.4 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati long grain type indica, blanchi, de qualité supérieure.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
minestrone with croutons
Batchelors
B NOVA 4 Eco-Score B
Seed Sensations Seven Seeds
Hovis
B NOVA 4 Eco-Score A
Classic Houmous
Delphi
B NOVA 3 Eco-Score A
Backhendel Streifen
Kochhaus, Alpenfest
C NOVA 3 Eco-Score D
heidelbeer reiswaffeln
Hipp
Kritharaki
Eridanous, Lidl, Eridanus
A NOVA 1
Peanut butter
Beqa
D NOVA 3 Eco-Score D
VILLAGE BAKERY SLICED SEEDED* BURGER BUNS THE GROE
Aldi Village Bakery
C NOVA 4 Eco-Score B
Kokosöl Nativ
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 2
Coconut milk
frontier foids
E NOVA 4 Eco-Score B
Crisps
Taffel
D NOVA 4 Eco-Score A
Dinkel Nudeln
Combino, bioland
B NOVA 1 Eco-Score A