Barcode: 5010034012349
Riz Basmati
by Uncle ben’s
Labels
organic
eu organic
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
basmati rice sunflower oil
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cerneaux de noix du Dauphiné
PAULINE
B NOVA 1
Jus de pamplemousse rose
NOVA 1
Nectar d’abricot
PAULINE
E NOVA 3
Le nectar de poire d'hiver
SNC Comptoir Rhodanien
D NOVA 3
Jus de raisin rouge
Pauline
E NOVA 1
Nectar de fraise
SN COMPTOIR RHODANIEN
NOVA 3
Nectar de poire
Pauline
C NOVA 3
Le nectar de pêche de vigne
SN COMTOIR RHODANIEN
E NOVA 3
Collerettes
Lustucru
A NOVA 1
Nectar d'abricot
Earl Les Fruits D'une Passion
E NOVA 3
Le nectar de pêche jaune
LE NECTAR DE PECHE JAUNE
E NOVA 3
Nectar d'Abricot
NOS PRODUCTEURS
D NOVA 3