Barcode: 3256227752513
Riz basmati 5x200g
by U
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
nutriscore
packaged in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati long grain de qualité supérieure
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pastèque
All Seasons
A NOVA 1
Kritharaki pâtes à la grecque
Pasta Mare
A NOVA 1
Brocolis
A NOVA 1
Chips de légumes et de pommes de terre
pirato
D NOVA 3
Jus de orange
Pure fruit
C NOVA 1
Tomates Passata
Palazzo
A NOVA 3
Keizerbroodjes
Délipain Aldi
C NOVA 4
Baked Beans
Greenland
E NOVA 4
Épinards en branche
All Seasons
A NOVA 1
Krokante repen
Trader Joe's
D NOVA 4
Jus de pommes
Pure Fruit
D NOVA 1
Lækkergården aus Butter & Rapsöl ungesalzen
Elite, Penny, Sachsenmilch
D NOVA 3