Barcode: 20927172
Riz basmati bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz long Basmati
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoned brussels sprouts
Garden Highway
A NOVA 3
Chef essentials green bean saute
A NOVA 1
Chef essentials stir fry mix
A NOVA 1
Diced sweet potatoes
B NOVA 1
Brussels Spouts & Garlic
Renaissance Food Group Llc
A NOVA 3
Skewered grilling kabobs
A NOVA 1
Stir fry vegetables
A NOVA 1
Garden Highway, Spicy Guacamole
Renaissance Food Group Llc
A NOVA 4
Seasoned brussels sprouts
A NOVA 3
Chef essentials roasting root vegetables
A NOVA 1
Veggie noodles beet
A NOVA 1
Shaved Brussels Sprout
Renaissance Food Group Llc
A NOVA 1