Barcode: 0745042140276
Riz basmati brun
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.6 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Brown basmati rice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Monster Munch Ketchup
Intersnack, Lorenz, Monster Munch, Vico
E NOVA 4 Eco-Score B
Spaghetti n°15 (Le Integrali)
La Molisana
A NOVA 1 Eco-Score A
Beurre de cacahuètes crunchy
McKennedy by lidl
C Eco-Score D
Concentré de tomates
Everyday
C NOVA 3 Eco-Score C
Chips De Pommes De Terre Salées
Lay's
C NOVA 3 Eco-Score B
Rode kidneybonen
Boni Plant
A NOVA 3 Eco-Score A
Crunchips X-cut Cheese & Oignon
Lorenz
D NOVA 4 Eco-Score A
Лингвини особые
Sultan
Arroz vaporizado
Hacendado
B NOVA 1 Eco-Score C
Cous Cous mediano
Bia
NOVA 1 Eco-Score B
Forno Chips Authentic Cheese
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score B
Corny Free - Schoko
Corny
C NOVA 4 Eco-Score C