Barcode: 3256227767104
Riz basmati complet 500g
by U, U Bio
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
nutriscore
nutriscore grade a
packaged in france
pefc
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati complet long grain de qualité supérieure issu de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tortellini frais au fromage et à la tomate
Bio Verde
D NOVA 3
Hummus Tahini
natur-Gourmet
C NOVA 3
Hummus Ginger
natur Gourmet
C NOVA 3
Dinkel Mehl
Schapfen Mühle, Schapfenmühle
A NOVA 1
Ravioli frais aux 4 fromages
Bio Verde
D NOVA 3
Weizen Mehl Type 1050
SchapfenMühle
A NOVA 1
Gnochetti frais
Bioverde
C NOVA 3
Ravioli frais aux artichauts
Bio verde
D NOVA 3
Ravioli al Tartufo
natur Gourmet
D NOVA 3
Kartoffel Knödelteig
Hochreiter
C NOVA 3
Guacamole
natur Gourmet
C NOVA 3
Saccottini frais d’épeautre burrata épinards
Bioverde
D NOVA 3