Barcode: 3038359012358
Riz Basmati Curry
by Taureau ailé
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Riz basmati (92%), mélange d'épices curry (coriandre, curcuma, cardamome, cumin, cannelle, gingembre, poivre, fenugrec, muscade, girofle, sel, fenouil) 2,2%, tomates, oignons, sel, huile d'olive extra vierge, cumin. Peut contenir des traces de moutarde, céleri, soja, sésame et céréales à gluten,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Casa di oliva, sliced ripe olives
Casa Di Oliva
D NOVA 3
Olivitaly, sunflower oil & extra virgin olive oil
Olivitaly
Palermo, green olives stuffed with jalapeno
Palermo
C NOVA 3
Extra virgin olive oil
Palermo
B NOVA 2
Palermo, cholesterol free pure olive oil
Palermo
B NOVA 2
Gourmet Green Olives Stuffed With Jalapeno
Casa Di Oliva
C NOVA 3
Extra virgin olive oil
Palermo
B NOVA 2
Casa Di Oliva, Green Olives Stuffed With Almonds
Cosmopolitan Food Group Inc
NOVA 3
Green Olives Stuffed With Sundried Tomato
Casa Di Oliva
C NOVA 3
Gourmet Sun Dried Tomatoes In Olive Oil
Palermo
A NOVA 3
Casa di oliva, extra light olive oil
Casa Di Oliva
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Palermo
B NOVA 2