Barcode: 3346438000104
Riz basmati de luxe
by Riz CRAF
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, guadeloupe
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 79.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Juice cocktail
E NOVA 4
Cinnamon Applesauce
Great Value
NOVA 3
Spaghetti
A NOVA 1
Reduced fat creamy peanut butter spread
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Original Applesauce
Great Value
C NOVA 4
Cinnamon Rolls With Icing
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Canned Whole peeled tomatoes
Great Value
A NOVA 3
Blended Canola Oil
Great Value
B NOVA 2
Enriched Yellow Corn Meal
Great Value
A NOVA 1
Coffee Creamer
Great Value
C NOVA 4
Sliced Stewed Tomatoes
Great Value
A NOVA 4
Corn on the cob
B NOVA 1