Barcode: 3038359003417
Riz basmati imperial
by Taureau Ailé
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Riz Basmati long grain Naturellement parfumé
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carrots
Bolthouse Fresh
A NOVA 1
Corn Starch
Great Value
C NOVA 2 Eco-Score B
NESTLE CHOCAPIC DUO Céréales Petit Déjeuner 400g
Nestlé, Chocapic
C NOVA 4 Eco-Score C
JUS D'ANANAS 100% pur jus
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score D
NESTLE NESQUIK Céréales 675g
Nestlé, Nesquik
B NOVA 4 Eco-Score C
NESQUIK Céréales 750g
Nestlé, Nesquik
C NOVA 4 Eco-Score C
penne rigate
Panzani
A NOVA 1
Toasted Coconut Almond Granola
Autumn's Gold
NOVA 3 Eco-Score B
Haricots blancs à la tomate - 1/2
Saint eloi
A NOVA 4 Eco-Score A
Cape Cod Kettle Cooked Potato Chips
Cape Cod
C NOVA 3 Eco-Score B
Whole almonds unsalted
Nice
A NOVA 1 Eco-Score E
Panzani Pâtes Cannelloni 250G
Panzani
A NOVA 3