Barcode: 3256220662239
Riz Basmati nature micro-ondable
by U
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
made in france
transformed in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Riz basmati étuvé cuit 98% (eau, riz basmati étuvé), huile de tournesol, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mediterraans Vega Paté
Kips
E NOVA 4
Instant Noodles Vegetable Flavour
Haochi
NOVA 4
Lait de coco
Chef's Special
E NOVA 4
Haochi Chicken Flavour Instant Noodles
Haochi
Instant Noodles Shrimp Flavour
Haochi
NOVA 4
Haochi Beef Flavour Instant Noodles
Haochi
NOVA 4
Crunchy peanuts
Bandito
E NOVA 4
Vega Paté Paprika
Kips
D NOVA 4
Instant Ramen
NOVA 4
Kips vegane Pastete
Kips
E NOVA 4
Vega paté tuinkruiden & bospaddenstoelen
Kips
E NOVA 4
Instant Noodles Chicken Flavour
Haochi
NOVA 4