Barcode: 8719632250111
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Basmatireis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Jam
Halwani Bros
D NOVA 4
SLICED BREAD WHITE
lusine
B NOVA 4
Hanaa Whole Oats
Hanaa
HALWANI TAHINA 250 G
HALWANI
D
MIXED VEGETABLES
AMERICANA
A NOVA 1
strawberry jam
Halwani Bros
NOVA 4
Zain Raisins
Zain
E
HANAA Whole peeled Italian tomatoes
HANAA
NOVA 1
CHEESE PUFF
lusine
D NOVA 4
organic creamy peanut butter
Wellness,Sunbulah group
A NOVA 1
Whole wheat rusk
Sunbulah
D
Sella Basmati
Abu Kass
NOVA 1