Barcode: 3596710295623
Riz basmati saveur curry
by Auchan
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 31.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Riz long basmati précuit 94,6% (eau, riz long basmati d'origine Inde et Pakistan), huile de tournesol, sel, curry 0,67%, ail, sucre, arôme naturel.
Allergens
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pumpkin Spice Roasted Seeds
Top Seedz
C NOVA 3
Organic Blue Corn Tortillas
Masienda
A NOVA 1
Better Bun brioche
BetterBrand
A NOVA 4
protein nut granola honey nut
nutrail
D NOVA 4
Nutrail Protein Granola Chocolate
Nútrait
A NOVA 4
S’MORES Rice Cakes
Drizzilicious
E NOVA 4
Protein Granola
Nútrait
C NOVA 4
Protein Granola
Nútrait
C NOVA 4
Honey nut protein nut granola
Nutrail
D NOVA 4
Orgánica Y Keto Crema De Cacahuate Crujiente
Just about foods
B NOVA 3
The Sesame Bagel
Better Bagel
A NOVA 4
Roasted Seeds Maple Magic Sunflower & Pumpkin Seeds
Top Seedz
C NOVA 3