Barcode: 3038354536002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 332.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati long grain naturellement parfumé
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Long grain white rice
B NOVA 1
Penne rigate pasta macaroni product
A NOVA 1
Jasmine thai hom mali rice
Publix
NOVA 1
Tomato sauce
A NOVA 4
Whole peeled tomatoes
A NOVA 3
Mixed fruit in natural flavored 100% fruit juice, mixed fruit
B NOVA 4
Jasmine thai fragrant long-grain rice
B NOVA 1
Crinkle Cut Carrot Coins
A NOVA 1
Whole Wheat Macaroni Product
A NOVA 1
Diced Peaches
Publix
B NOVA 4
Garlic & butter flavored croutons
Publix
D NOVA 4
Whole kernel crispy sweet corn
Publix
C NOVA 3