Barcode: 3038359010408
Riz basmati Taureau Aile
by Taureau Ailé
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 28.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati précuit à la vapeur 98 %, huile de son de riz, émulsifiant : lécithine de tournesol.
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1