Barcode: 3560071272555
Riz bazmati bio
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
green dot
it bio 007
nutriscore
nutriscore grade a
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, italy, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz Basmati long grain de qualité supérieure issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz Basmati
Golden Sun
B NOVA 1
Pistaches grillées - Non salé
Vico
A NOVA 1
Oatly Barista Edition Oat Drink
Oatly
D NOVA 3
margarina
mavesa
C NOVA 4
Crocantes
Fruch Patagonia
A NOVA 3
Corn Flakes
Kellogg's,Corn Flakes
D NOVA 3
harina de maíz
pan
A NOVA 1
Corn Flakes
Kellogg's,Corn Flakes
D NOVA 3
harina pan
pan
NOVA 1
Chorizo vegano premium
Healthy evolution
B NOVA 4
Soja Natur auf Basis von Bio-Soja
REWE Bio
A NOVA 3
Naranjada
Yukery
D