Barcode: 3760103148067
Riz Bio Et équitable
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
fair trade
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 10
it bio 009
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 404.0 kcal |
| Fat | 11.9 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 62.1 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz thai 85% (riz thai* Hom Mali 1/2 complet étuvé, riz thai* rouge complet précuit origine Thailande), graines" 15 % (graines de tournesol*, graines de lin*).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ahold, extra virgin olive oil, lemon
Ahold
C NOVA 4
Organic baby romaine
Nature's Promise
A
Baby spinach & kale
Nature's Promise
A NOVA 1
Organic baby spinach & spring mix
Giant
A
Baby kale
Giant
A NOVA 1
Nature's Promise Organic Baby Arugula perfect for cooking and salads
Giant
A NOVA 1
Organic baby spinach
Giant
A NOVA 1
Sweet Baby Lettuce
Nature's Promise
B
Baby spinach
Giant
A NOVA 1
Spring mix
Gaint
B
Organic spring mix with herbs
Giant
B
Organic spring mix & baby kale
Giant
B