Barcode: 3263851867919
riz blanc bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
green dot
it bio 007
superior quality
ab agriculture biologique
agriculture italie
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Riz long grain de qualité supérieure issu de l'agriculture biologique.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
magnum
Magnum
NOVA 4
Caramel Café Ice-cream
Ben & Jerry's
NOVA 4
Zmrzlina s příchutí banánu a arašídů
Carte D'Or
D NOVA 4
Eis Peanut Banane
Cremissimo, Unilever
D NOVA 4
Mix Blattsalat Rohkost
Fresh Care Convenience
A NOVA 1
Purée de maitre
Aviko
NOVA 4
Langnese Twister Mallow
Unilever
C NOVA 4
Bourbon Vanille Eis vegan
Cremissimo, Unilever
D NOVA 4
Ben & Jerry's Glace en Pot Vegan Chocolate Fudge Brownie 465ml
Ben & Jerry's
C NOVA 4
Schokolade Haselnuss Vegan
Cremissimo
D NOVA 4
Ben & Jerry's Dessert Glacé SWIRLED SUNDAE 427 ML
Ben & Jerry's
D NOVA 4
Bohemian Raspberry Vegan
Ben & Jerry's
D NOVA 4