Barcode: 3222474347192
Riz & ble complet - nature
by Casino
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
carbon footprint
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Riz 63% - _blé_ complet 21% - sucre - gluten de _blé_ - germes de _blé_ - sel - extrait de malt d'_orge_ - _lait_ écrémé en poudre - émulsifiant : mono - et diglycérides d'acides gras - arôme.traces de _fruits à coque_, d'_arachides_, de _graines de sésame_ et de _soja_.
Allergens
gluten
milk
Additives
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Jam
Simply M&S
D
Bebida de Naranja
Estrella Azul
E NOVA 4
malted wheaties
A NOVA 4
Creamy Peanut Butter
C NOVA 3
Fruit muesli
Simply M&S
C NOVA 4
Bebida de Naranja
Estrella Azul
E NOVA 4
Wheat noodle & seasoning mix
Soy Vay
D NOVA 4
Toasted sesame wheat noodles
Soy Vay Enterprises Inc.
D NOVA 4
No peel orange marmalade
Marks & Spencer
D NOVA 4
crema de espárragos
maggi
NOVA 4
Veri veri teriyaki noodle & seasoning mix
Soy Vay
E NOVA 4
Crema de Hongos
Maggi
A