Barcode: 3329485180012
Riz camargue
by Markal
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
pgi
superior quality
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz de Camargue long blanc, grain moyen, biologique de qualité supérieure
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
ถั่วแดงกวน กระป๋อง
TNO,ทีเอ็นโอ
C
แซนวิชโฮลวีตทูน่า
7เฟรช,7fresh,7-11,ซีพี,cp,cpram
D NOVA 4
ข้าวกระเพราเนื้อโคขุนคั่วพริกแห้ง ตรา รสนิยม - 270 g
รสนิยม
C NOVA 4
RICEBERRY MIXED JASMINE RICE
EZYGOOD
NOVA 3
Quick whole grain brown rice
7-11,cp,cpram,ezygo,ซีพี,อีซี่โก
ผัดไทยอุด้งกุ้งสด
อีซี่โก,ezygo,7-11,ซีพี,cp,cpram
D
สลัดธัญพืชน้ำสลัดครีม ตราEZY FRESH - 150 g
อีซี่เฟรช,ezyfresh,7-11,CP,ซีพี
C NOVA 4
โจ๊กหมู ตรา อีซี่โก
อีซี่โก,EzyGo
B NOVA 4
เบอร์เกอร์ข้าวเหนียวลาบแซลมอน
7เฟรช,7fresh,7-11,ซีพี,Cp,cpram
C NOVA 4
ข้าวเหนียวดับเบิ้ลหมูกระเทียม
7เฟรช,7fresh,7-11,cp,ซีพี,cpram
NOVA 4
ผัดหมี่ซั่วเจ
Ezygo
D
STEAMED JASMINE RICE
EZYGO
B