Riz Cantonais Express
by Uncle Ben's
Labels
Categories
Available in
australia, belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 27.2 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
long grain rice pre-cooked with steam (81%), scrambled eggs (egg, whole milk, water, rapeseed oil, corn flour, concentrated lemon juice, salt, white pepper) (5,1 per cent), ham (pork meat, water, salt, stabilizer : carrageenan, triphosphate sodium, dextrose, antioxygene : sodium ascorbate, epaississant : xanthan gum, preservatives : sodium nitrite (4,4 per cent), peas and 4,4%, onion powder, sunflower oil, oil , toasted sesame seeds, natural flavor (contains celery), salt, garlic, yeast extract, soy sauce powder (soybeans, wheat, salt)
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honeycrisp Applesauce
North Coast
Organic Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
Kids organic apple juice drink
North Coast
Organic Gravenstein Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
Organic applesauce
North Coast
Organic Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
Berry fruit salad
By Sainsbury's
Organic apple juice
Organic honeycrisp apple juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
Organic apple juice
North Coast
Organic Gala Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
Organic apple sauce
North Coast