Barcode: 3596710526765
Riz Caraïbes
by Auchan
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Riz basmati cuit 94% (eau, riz basmati), crème de coco 2% ( extrait de noix de coco, eau), noix de coco râpée 1.6%, piment rouge 0.8%, citronnelle, sel, quinoa rouge, stabilisant: gomme guar, arôme naturel, poivre noir.
Additives
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti Met Ei
Jumbo
A NOVA 1
Spinazie à la crème
Jumbo
A NOVA 4
Strawberry Fantasy - Crunchy Muesli
Jumbo
C NOVA 4
Vriesverse Cranberry's
Jumbo
A NOVA 1
Vriesverse Zoete Kersen Pitloos
Jumbo
A NOVA 1
Havermout Porties
Jumbo
B NOVA 3
vier noten crunchy muesli
Jumbo
A NOVA 4
CRUNCHY MUESLI APPEL & ROZIJN
JUMBO
A NOVA 4
GRANOLA
Jumbo
D NOVA 4
Almond Milk
Jumbo
A NOVA 4
Special Flakes
Jumbo
B NOVA 4
Crunchy muesli
Jumbo
C NOVA 4