Barcode: 5601537332739
Riz Carolino
by Louro
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pumpkin
Sprouts Farmers Market
A NOVA 1
Organic Snipped Yellow Beans
Pero Family Farms Food Company Llc
A NOVA 1
Organic green bean almondine kit
B NOVA 4
Sliced Carrots
Sprouts Farmers Market Llc
A NOVA 1
Pero Family Farms, Sweet Kale
Pero Family Farms Food Company Llc
A NOVA 1
Great Northern Beans (low sodium)
Sprouts
B NOVA 3
Pinto Beans
Sprouts Farmers Market
A NOVA 1
Bazar Lutenica
Bazar
C NOVA 4
Sun Dried tomatoes
Sprouts Farmers Market
NOVA 3
Mini Sweet Peppers
Good & Gather
A
Almondmilk (original)
Sprouts
C NOVA 4
Pero Family Farms, Organic Vegetable Slaw
Pero Family Farms Food Company Llc
A NOVA 1