Barcode: 3572420000368
Riz Choc'
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 27.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Semoule de riz 71%, chocolat en poudre 21,4% (sucre, cacao en poudre), sirop de glucose, sucre, sel, émulsifiant : mono - et diglycérides d'acides gras (colza), arôme.
Additives
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
2 plaisirs au citron
Gü
E NOVA 4
FREE FROM Chocolate & Vanilla Cheesecakes
Gü
E NOVA 4
Granola Cinnamon & Pecan
Spoon
D NOVA 4
Organuc Peruvian Nespresso Coffee Capsules
Blue goose, Gü
E NOVA 4
Dark choc
Spoon
B NOVA 4
Peanut Butter Granola
Spoon x Manilife
C NOVA 3
Garlic and Coriander Naan Bread
Riya's
C NOVA 3
Plain Naan Bread
Riya's
C NOVA 3
Spoon
A NOVA 3
Premium whilemeal roti
A NOVA 3
Délicieusement végétal
Gü
E NOVA 4
Granola - the low sugar one
Spoon
A NOVA 3