Barcode: 3560071046897
Riz Coco
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eu agriculture
fr bio 01
fsc
fsc mix
green dot
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
cereals and potatoes
dairy substitutes
cereals and their products
fruits based foods
milk substitutes
plant based beverages
fruits
plant based milk alternatives
tropical fruits
cereal based drinks
coconuts
non alcoholic beverages
rice based drinks
Available in
france, italy, poland, romania, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, rice* 14%, coconut puree* 2%, sea salt,
Allergens
none
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Birra URSUS 0 ALCOL
Ursus
NOVA 3
Нектар от портокал и манго
Granini
D NOVA 3
Salitos original
NOVA 4
5941976904679
Timisoreana
NOVA 3
Lemon Lime OSHEE Vitamin Water
C NOVA 4
Ana Are Mere
Ana Are Mere
D NOVA 1
Azuga Nepasteurizata
Azuga
NOVA 3
Suc de mere și morcovi
Ana Are
C NOVA 1
Bere Ursus cu cireșe fără alcool
Ursus Cooler
C NOVA 4
Carlsberg Alc 0.0 Vol 847 Onwards
Carlsberg
B
Ursus Cooler
Ursus
C NOVA 4