Barcode: 3596710467082
Riz Coco Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
fr bio 01
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade b
ab agriculture biologique
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
dairy substitutes
plant based beverages
fruit based beverages
juices and nectars
fruit juices
alimentos e bebidas a base de plantas
alimentos a base de plantas
bebidas
bebidas de arroz
bebidas a base de plantas
cereais e batatas
cereais e seus produtos
leites de cereais
leites de planta
substitutos do leite
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz** 14% (origine UE, Asie), purée de noix de coco** 2% (origine Asie), sel marin. **biologique.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange trink
Granini
C NOVA 1 Eco-Score D
Bio Soja ohne Zucker
Berief
B NOVA 3
Getränkepulver Typ Cappuccino (weniger süß)
Edeka, Gut & Günstig
NOVA 4
Grapefruit
Farmer
D NOVA 4
Tee Prinzessin Lillifee Erdbeere-Himbeere
Teekanne
B NOVA 1
Bio Oat Haferdrink
null
C NOVA 3 Eco-Score C
Bundaberg Passionfruit
Bundaberg Brewed Drinks Pty Ltd
E NOVA 4 Eco-Score B
Estrella Galicia cerveza
Estrella Galicia,Hijos de Rivera
NOVA 3 Eco-Score B
Lemon
Rheinfels
B NOVA 4
Black Cat Energy Drink
Black cat
E NOVA 4
Hella
Hella
C NOVA 4
Energy Drink Zero sugar
Migros
B NOVA 4