Barcode: 05735662
Riz complet
by Moisson
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
usda organic
eu agriculture
eu non eu agriculture
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 77.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
riz complet
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Spelt Millers Muesli
Sharpham Park
A
Cold Pressed British Rapeseed Oil
Borderfields
B NOVA 2
Organic Smooth Peanut Butter
Meridian
A
Organic spelt barista
Sharpham Farm
C NOVA 4
Morning Morning Flakes
A
Organic Crunchy Peanut Butter
Meridian
A
Borderfields English Pressed Rapeseed Oil
Borderfields
B NOVA 2
Spelt Bran Flakes
Sharpham Park
A NOVA 3
Chunky Peanut Butter
Beurre de Graines de Courge Bio
Meridian, Meridian Foods
C
Scottish rapeseed oil
Borderfields
B NOVA 2
Meridian Organic Almond Butter
Meridian
B