Barcode: 3564700444207
Riz complet
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz long complet étuvé de qualité supérieure.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced Carrots
Compliments
A NOVA 3
Huile d'avocat pure
Compliments
B NOVA 2
Naan Rounds
Compliments
C NOVA 4
Apple Sauce
Compliments
A NOVA 1
Smooth Almond Butter
Compliments
D NOVA 1
Graham Pie Crust
Compliments
E NOVA 4
Whole Kernel Corn
B
Watermelon Beverage
Compliments
E NOVA 4
Multigrain Melba Toast / Biscottes Melba multigrains
Compliments
D
Pure & Natural No Pulp Orange Juice
Compliments
C NOVA 1
Homestyle Instant Mashed Potatoes
Best Buy
NOVA 4
Breadsticks & Cheese
Compliments
E NOVA 4