Barcode: 5410106010127
Riz complet
by Bosto
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
belgium, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
brown rice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Free from Brown Sliced Loaf
Morrisons
A NOVA 4
Taste Meat Free Hotdog Sausages
Morrisons,Morrisons Taste
C NOVA 4
American style burger pickle
Morrisons
C NOVA 4
gigli
Morrisons
A NOVA 1
Free from penne
Morrisons
A NOVA 4
Gnocchi
Morrisons
C NOVA 3
Fig & honey chutney
Morrisons
D NOVA 3
Habenero chilli jam
Morrisons
E NOVA 3
Creamy garlic mushrooms
Morrisons
C NOVA 3
Snack Size Bananas
Morrison's
A NOVA 1
The best houmous topped with pesto & pine nuts
Morrisons
C NOVA 3
Caramelised red onions
Morrisons
E NOVA 3