Barcode: 3596710284399
Riz complet cuisson rapide
by Auchan
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
in braille
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 74.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz long complet étuvé.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cocktail Aux Légumes
V8
B
Organic Tomato Soup with Basil.
Campbell's, Campbell’s Biologique
C NOVA 3
Campbell's Cream of Tomato Soup
Campbell's
E NOVA 4
Roasted Potato and Spring Leek Soup
Campbell's, Campbells
C NOVA 4
Cream of Mushroom
Campbell's
C NOVA 4
Vegetable Cocktail with Low Sodium
V8,Campbell
B NOVA 3
Condensed Light Tomato Soup
Campbell's
C NOVA 4
Soupe poivrons doux grillés et tomates
Campbells, Campbell's
C NOVA 4
Golden Butternut Squash
Campbell's
C NOVA 4
Crème de tomates
Campbell's
C NOVA 4
Vegetable Broth No Salt Added
Campbell's
A NOVA 4
Soupe legume et pois chiche
Campbell's
C NOVA 4