Barcode: 3256221671964
Riz complet étui de 500g
by U
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
green dot
nutriscore
nutriscore grade a
packaged in france
transformed in france
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz long grain complet étuvé de qualité supérieure.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
White bread
no name
C
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1