Barcode: 8858713001218
Riz complet germé
by Sipso
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no preservatives
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.4 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, riz complet germé (44%).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Studentenfutter 200 g
Kaufland Bio
D NOVA 1
Gemüse mit grünem Spargel
K-Classic
B NOVA 4
konfiture Extra
K Classic
D NOVA 4
Pfanngemüse Asiatiache Art
K Classic
B NOVA 3
Zarte Haferflocken
K-Classic
A NOVA 1
Edel-Nuss-Mix
Kaufland Bio
D NOVA 4
Kokoschips ohne Haut
Kaufland k-bio
C NOVA 1
Konfitüre extra Himbeere
K-Classic
D NOVA 4
Rahm Romanesco
K-Classic
B NOVA 4
Arahide prăjite și sărate
Soltino
C NOVA 3
Studenten-futter exotic
Kaufland Classic
D NOVA 3
Spinat Rahm Blattspinat
K-Classic
B NOVA 3