Barcode: 5410673001559
Riz Complet Grain Extra-Tendre
by Uncle Ben's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 72.2 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 8.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz complet précuit.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted Peanut Honey, Roasted Peanut
The cultured snacking co.
C NOVA 4
Probiotic Smoothie
Activia
C NOVA 4
Two Good Smoothie Drinks - Strawberry Banana
Two Good
B NOVA 4
Sweet marshmallow coffee creamer, sweet marshmallow
D NOVA 4
Dairy-free organic caramel coconutmilk creamer
C NOVA 4
Dark Chocolate Almond, Dark Chocolate
The cultured snacking co.
C NOVA 4
Two Good Smoothie Drinks - Peach
Two Good
B NOVA 3
Dannon, danimals, smoothie drink, strikin' strawberry kiwi
Dannon, The Dannon Company Inc.
E NOVA 4
sweet cream coffee creamer
too good & co.
D NOVA 4
Oatmilk, Vanilla
Silk
C NOVA 4
S'Mores Coffee Creamer, S'Mores
International delight
D NOVA 4
Lemon Swirl, Non-Dairy Frozen Mousse
Silk, So Delicious Dairy Free
D NOVA 4