Barcode: 3222477066236
Riz complet long grain bio
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 347.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz complet long grain qualité supérieure issu de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
White bread
no name
C
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D