Barcode: 7610845776560
Riz complet noir
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Riz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cold-pressed grape apple beverage
NOVA 1
Indian style cauliflower potato and spinach soup
Sainsbury's
A NOVA 4
Butternut Squash & Sage Ravioli
C NOVA 4
Black-n-blue stomp artisanal nectar
C NOVA 1
Joe's Clean Half & Half Juice
Red Jacket Orchards Inc.
D NOVA 1
Black-N-Blue Stomp
Red Jacket
C NOVA 1
Red jacket juice raspberry apple
NOVA 1
Cold-pressed apple beverage
NOVA 1
Red kidney beans
D NOVA 1
Apple cider Honeycrisp
Basil and Pine Nut Ravioli
Sainsbury's Taste the Difference
C NOVA 4
Ofen Chips Paprika
funny-frisch
D NOVA 4