Barcode: 0060383132767
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 89.3 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
RIZ, SUCRE, SEL, EXTRAIT D'ORGE MALTÉE, MÉLANGE DE TOCOPHÉROLS, VITAMINES ET MINÉRAUX [ORTHOPHOSPHATE FERRIQUE (FER), NIACINAMIDE, OXYDE DE ZINC, MONONITRATE DE THIAMINE, PANTOTHÉNATE DE CALCIUM, CHLORHYDRATE DE PYRIDOXINE (VITAMINE B6), ACIDE FOLIQUE
Additives
e306
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soyummy natural
A NOVA 4
Bio-Almbutter
Andechser Natur
E
Utkärnade aprikoser, torkade
ATCO
C NOVA 3
Veganer Sojagurt Vanille-Geschmack
Kaufland
B
Vergina natives Olivenöl extra
alimpex
B NOVA 2
ATCO Sultaninen
Atco
D NOVA 3
Bio-Kaffee
Andechser Natur
E NOVA 4
Soyajogu
GoVege
A NOVA 4
Mandeln gehackt
K-Classic
A NOVA 1
Veganer Sojagurt Heidelbeere
Kaufland
B NOVA 4
Soyummy
B NOVA 4
Soya yogurt
B NOVA 4