Barcode: 3259011157723
Riz cuisine
by Soy
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low fat
organic
vegetarian
certified by ecocert
eu organic
reduced fat
vegan
eu agriculture
fr bio 01
french agriculture
made in france
no lactose
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
eau, riz brun de Camargue 11,6%, huile de tournesol désodorisée, épaississant : farine de graines de caroube, sel de mer.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomatenmark
REWE Bio
B NOVA 1 Eco-Score C
Manzanilla salad sliced spanish olives
Mario
E NOVA 4
Manzanilla olives stuffed
Bell-View
E NOVA 4 Eco-Score A
Latte Macciato
Perla
Rice
Chicken flavored rice
B NOVA 3 Eco-Score D
Foods manzanilla stuffed with pimiento
Mario
E NOVA 4 Eco-Score A
Stuffed Manzanilla Olives with Minced Pimento
Great Value
E NOVA 4 Eco-Score A
Manzanilla Pimiento Stuffed Spanish Olives
Mario
E NOVA 4 Eco-Score A
Ruccola
FERDIG PREPPA
A Eco-Score A
Mini-Gnocchi
Cucina
NOVA 3 Eco-Score A
Pimiento Stuffed Manzanilla Olives
Star,Star Fine Foods
E NOVA 4 Eco-Score A
Creamy Peanut Butter
Kippy
C NOVA 4 Eco-Score E