Barcode: 3229820181431
Riz Cuisine Bio Bjorg
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
organic
certified by ecocert
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
fsc
green dot
it bio 006
made in italy
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 202.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Eau, riz (30%), huile de tournesol pressée à froid, épaississant : farine de graine de caroube, sel marin,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Prawn Cocktail Flavour Crisps,
Pringles
D NOVA 4
Rice Japanese BBQ Teriyaki, Crisps,
Pringles, Rice Fusion
D NOVA 4
Patatas fritas sabor Paprika envase 200 g
Pringles
D NOVA 4
Patatas fritas Sabor jamón y queso envase 200 g
Pringles
D NOVA 4
Klassische Paprika
Pringles
D NOVA 4
Deli Selection Cheese & Onion PROMO
Pringles
D NOVA 4
Moroccan Style Roasted Pepper & Hummus
Pringles
D NOVA 4
SOUR CREAM & ONION
PRINGLES
D NOVA 4
Rice Fusion Indian Chicken Tikka Masala
Pringles
D NOVA 4
Ham & Cheese
Pringles
D NOVA 4
Salt & Vinegar
Pringles
D NOVA 4
Salt and pepper
Pringles
D NOVA 4