Barcode: 8901453000024
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 414.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 103.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sugar syrup 87.8%, {Sugar, Water, Acidity regulator (INS 330)} Distillate of (Nilofer, Dhaniya, Khas, Gulab, Kasni, Chhareela, Gaozaban, Pudina, Sandal Safaid, Gajar, Munakka) 4.5% Pineapple Juice 2.5%, Orange Juice 1.0%, preservative (INS 211), Distillate of Kewada and Gulab used as natural flavoring agent
Additives
e211
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Matin Tonic
Famille Mary
NOVA 1
Rose Black Assam Black Tea With Beautiful Roses, Rose Black
House kombucha
B
100% Juice Apple
Mott's
E NOVA 1
Clamato - El original
Grupo Peñafiel
C NOVA 4
Almond milk
M&S
B NOVA 4
Odwalla, 100% juice not from concentrate, orange, orange
C NOVA 1
Maple Butter Xarope Pra Panqueca Hungry Jack Importado
Hungry Jack
E
Strawberry & kiwi
Gerber
NOVA 4
For tots apple juice
Mott's
E NOVA 4
Fruit Juicy Red
Hawaiian Punch
D NOVA 4
Fruit Juice & Purified Water Grape Flavored Juice Blend Beverage, Grape
Mott's
D NOVA 4
Strawberry Kiwi
Mott's
E NOVA 4