Barcode: 8480000136527
Rooibos cítricos
by Hacendado
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Rooibos 57.5% (Aspalathus linearis), corteza de canela deshidratada 26%, aromas, cáscara de naranja deshidratada 3%, raíz de regaliz deshidratada 3%.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
co op double concentrate orange & mango squash
co op
C NOVA 4
WAITROSE & PARTNERS CLOUDY LEMONADE MADE WITH REFR
Waitrose
C NOVA 4
Orange juice - with bits
Coop
E
Robinsons Nas Summer Fruits 1ltr
Robinsons
B NOVA 4
White wine
NOVA 4
Waitrose pineapple juice
Waitrose
D NOVA 1
Robinsons Orange Squash
Robinsons
C NOVA 4
Apple & Mango Juice
Coop
C NOVA 1
Lemonade
Waitrose
C NOVA 4
Apple Juice from concentrate
Waitrose
D NOVA 1
Robinsons Apple & Blackcurrant
Robinsons
C NOVA 4
Unsweetened Soya
Essential Waitrose
B NOVA 4