Barcode: 6009881007522
Rooibos Ice Tea
by Bos
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Infusion de rooibos (eau, rooibos*) (96%), sucre de canne*, acidifiant: acide citrique. * bio
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Uzené plátky
Tudlee,Sinea
D NOVA 4
Alternativa sýru s bylinkami
Tudlee,Sinea
D NOVA 4
Semolinové špagety
Adriana
A
Ječné nudle
BIO Harmonie,probio
A
Chia dezert mango
Tudlee
C NOVA 4
Buon appetito Fusilli
Classic
A
Amazake
Sunfood
C NOVA 3
Tudlee plátky originál
Tudlee,Sinea
D NOVA 4
Tudlee chedar style
Tudlee,Sinea
E NOVA 4
100% Semolina Fusilli
Adriana
A
Dobrušské jazýčky
Sunfood
E
Zátkova vaječná kolínka malá
Europasta
A NOVA 1