Barcode: 4053400201726
Rooibos Tee Pfirsich
by Ti
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
no preservatives
eg öko verordnung
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
93 % Rooibos-Aufguss (Wasser, Bio-Rooibos, Bio-Rohrzucker, 3 % Bio-Pfirsichsaft, naturliches Aroma, Säuerungsmittel Citronensäure
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Superfood Fruit Spread
Smash Foods
A NOVA 4
Blueberry Superfood Fruit Spread
Smash Foods
C NOVA 1
Organic Chocolate
E NOVA 3
Mighty Moxie
Protein Puck
D
Nutty Puffs Mixed Nut Butter + Cinnamon
MIGHTY ME
B NOVA 3
Jalapeno pizza crusts, jalapeno
C NOVA 3
Malk organic Almond Milk
B NOVA 3
MALK
MALK,Malk Organics
B NOVA 3
Rosemary Nut Butter, Rosemary
Butterfly
A NOVA 2
Outer aisle
B NOVA 3
Instant Grain-Free Hot Cereal Variety Pack
Wild Zora
C NOVA 3
Super creamer- sweet cream
super creamer
C NOVA 4