Barcode: 8713279033908
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 308.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Varkensvlees (30%), varkensdarm, zout, voedingszuur (E326, E330), water, dextrose, rookaroma, stabilisator (E450), specerijen, antioxidant (E301), paprika, gehydrolyseerd eiwit (mais, raapzaad), conserveermiddel (E250), zonnebloemolie. specerijenextract, rook
Additives
e250
e301
e326
e330
e450
Related Products in Meats And Their Products
Chicken Sausage
Hy-Vee
D NOVA 3
Chicken Sausage
Hy-Vee
D NOVA 3
Chicken Meatballs
Hy-Vee
C NOVA 3
Sweet & sour chicken fully cooked, boneless, tempura chicken breast pieces with sweet and sour sauce, sweet & sour chicken
D NOVA 4
Select Sausage
Hy-Vee
D NOVA 4
Italian Chicken Meatballs
Hy-Vee
C NOVA 4
Fully cooked pork sausage patties
E NOVA 4
Chicken Sausage
Hy-Vee
D NOVA 4
Chicken Sausgae
Hy-Vee Select
D NOVA 3
Fully cooked pork sausage links, pork
E NOVA 4
Chicken meatballs, hatch green chile & mozzarella cheese
Hyvee
D NOVA 3
Pineapple & Uncured Bacon Chicken Meatballs
Hy-Vee
D NOVA 4